Сьогодні:Субота, 17 листопада2018

НАЦІОНАЛЬНА МЕДИЧНА ПАЛАТА УКРАЇНИ

ЗДОРОВ'Я НАЦІЇ - ДОБРОБУТ ДЕРЖАВИ!


Офіційна
веб-сторінка
Screenshot.png

Міністерство охорони здоров'я України приховує реальну статистику щодо показників рівня захворюваності на ту чи іншу хворобу серед населення України. Такі дії зумовлені небажанням Міністерства демонструвати плачевний стан справ із низьким рівнем забезпеченням охорони здоров'я, що стало наслідком неправильно обраної стратегії і проведених реформ.

Про це під час прес-конференції повідомив відповідальний секретар Національної медичної палати України Сергій Кравченко.

«Дані щодо показників реального рівня захворюваності в Україні - приховуються, тому що оприлюднення справжніх даних демонструватиме наслідки тих реформ, які на даний час провадять в нашій країні. Держава не надає належним чином дані щодо кількості захворювань, а для цього є відповідні служби», - сказав він.

На думку експерта, сьогодні Україна серед всіх європейських держав є «лідером» на серцево-судинні захворювання, онкологічні і легеневі хвороби, а також має найвищий показник за рівнем травматизму. Крім того, Україна є «лідером» за захворюваннями на суспільно небезпечні інфекції.

«Ми можемо об'єктивно сказати, і це підтверджують міжнародні партнери і міжнародні інституції, що Україна - «лідер» у Європі, зокрема, за захворюваністю і смертністю від онкологічних захворювань. Оце - об'єктивна оцінка того, що відбувається в Україні», - наголосив Сергій Кравченко.

За словами експерта, сьогодні Міністерство охорони здоров'я України не наводить жодних статистичних даних щодо тих чи інших захворювань, що свого часу робив підпорядкований відомству Центр медичної статистики МОЗ України, а також протягом останніх років був ліквідований Інститут головних позаштатних фахівців країні, що мало згубні наслідки для функціонування системи охорони здоров'я.

«Тобто, минулого року був головний онколог України, який не отримував за це кошти, але був очільником онкологічної служби, яка надавала онкологічний супровід цієї служби. Натомість сьогодні МОЗ створило експертні групи із людей, які їм вигідні. Але це органи солідарної колективної безвідповідальності, оскільки головний онколог міг висловити свою думку і відстояти її, а зараз - ні», - пояснив експерт.

Сергій Кравченко також нагадав, що із 2014 року провалено програму закупівлю ліків, в тому числі за напрямком онкології. А крім того, сьогодні відсутня взаємодія між профільним парламентським комітетом і центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я.

«Міністерство охорони здоров'я протягом останніх років нічим не займається окрім того, як знищує національну систему охорони здоров'я», - підсумував він.

INTV


Пт, 9 лютого, 13:00