Сьогодні:Субота, 29 лютого2020

НАЦІОНАЛЬНА МЕДИЧНА ПАЛАТА УКРАЇНИ

ЗДОРОВ'Я НАЦІЇ - ДОБРОБУТ ДЕРЖАВИ!


Офіційна
веб-сторінка
Screenshot (4).png

В Україні, де стрімко зростає кількість хворих на кір і реєструються випадки поліомієліту, побоюються епідемії ще однієї інфекційної хвороби – дифтерії. Хвороба дісталася вже до столиці. Чи вистачить вакцин, щоб протистояти заражень, і сироватки, щоб вилікувати хворих?

На сьогодні в Україні зареєстровано 20 випадків захворювання на дифтерію. 18 осіб захворіло за останній місяць. Поодинокі випадки захворювання – але відразу в п’яти областях. Так зазвичай починається епідемія.

«Нас насторожує, що ці випадки зареєстровані за короткий період і на різних адміністративних територіях. Я сподіваюся, що зараз підключиться як офіційна влада, так і суспільство, знайдеться гуманітарна допомога для завезення сироваток», – коментує «Белсату» Святослав Протас, колишній глава санітарно-епідеміологічної служби.

Сироватка, або протидифтерійний імуноглобулін – це єдині ліки проти дифтерії. Якщо не ввести препарат протягом перших трьох діб з початку захворювання, 50% ймовірності, що пацієнт помре. Але на сьогодні в кілька мільйонному Києві, де зафіксовано три випадки захворювання, сироватки вже не залишилося.

«Треба вирішити терміново питання, де ми будемо брати цей імуноглобулін, цю сироватку, якщо раптом, не дай Бог, рано чи пізно, почнеться така епідемія дифтерії, яка була в середині 90-х років, і яку ми всі досі пам’ятаємо» , – заявила журналістам на прес-конференції радник міністра охорони здоров’я Ольга Голубовська.

Заразитися дифтерією можна де завгодно. Бактерія передається повітряно-крапельним або побутовим шляхом. Носієм цієї бактерії може бути навіть той, хто вже перехворів на дифтерію. Але не так страшна бактерія, як токсин, який вона виробляє.

«Токсин призводить до тяжких наслідків. Розвивається серцева недостатність, ниркова недостатність, настає поліорганна патологія і людина гине в страшних муках від токсико-інфекційного шоку», – застерігає голова національної медичної палати Сергій Кравченко.

У Міністерстві охорони здоров’я повідомляють, що лише половина дорослого населення і 60% малюків вакциновані проти небезпечної хвороби. Основна причина – слабка інформованість про те, що щеплення потрібні, а також недовіра до вакцин, пропонованих в поліклініках.

При цьому в МОЗ стверджують, що індійська вакцина безпечна, і ймовірність небажаних наслідків непорівнянна з наслідками дифтерії. Щепитися ж від небезпечного захворювання повинні всі – отримати шість щеплень в дитинстві, потім повторювати вакцинацію кожні 10 років.

Що ж робити, якщо ви вже дорослий, а мама не знає, які щеплення вам робили, а які – ні? Щоб захиститися від дифтерії і правця в дорослому віці, необхідна триразова вакцинація. Інтервал між першим і другим щепленням – щонайменше місяць, третю дозу вводять ще через півроку.

У 90-х роках Україна вже перенесла масштабну спалах дифтерії. Тоді страшною хворобою заразилися 20 тисяч осіб, і 700 з них загинули.

Аделя Дубовець belsat.eu


Ср, 30 жовтня 2019, 19:28