Сьогодні:Субота, 29 лютого2020

НАЦІОНАЛЬНА МЕДИЧНА ПАЛАТА УКРАЇНИ

ЗДОРОВ'Я НАЦІЇ - ДОБРОБУТ ДЕРЖАВИ!


Офіційна
веб-сторінка
PP-Kiїv-obrez-1600x1200-1600x1200.jpg

Минулого року голова Київської міської державної адміністрації Віталій Кличко підписав розпорядження «Про будівництво додаткового корпусу Київської міської клінічної лікарні № 11 Дніпровського району м. Києва, на вул.. Рогозівській, 6 для розміщення Центру нейрореабілітації учасників АТО».

Відповідно до законів України  «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про регулювання містобудівної діяльності» процес реалізації проекту було призупинено, так як необхідно було внести зміни виду будівельних робіт до розпорядження КМДА №1844 від 10.10.2018 задля дотримання вимог чинного законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил.

Питанням розширення сфери медичних послуг для нейрореабілітації учасників АТО, депутат КМР Павло Тесленко займається ще з 2016 року. Саме тоді, за ініціативою депутата було створено Центр нейрореабілітації учасників антитерористичної операції м. Києва на базі 11-ї лікарні, проведено три черги ремонтів, і розпочато роботу Центру вже в 2017 році.

Голова Національної медичної палати України Сергій Кравченко, який був членом комісії з питань охорони здоров’я під час розгляду проекту рішення про створення даного Центру зауважив: «Протягом останніх 5 років в нашій країні сформувалась нова соціальна категорія населення учасників бойових дій під час проведення АТО/ООС. Чисельність такої категорії на даний час складає близько 370 тис. осіб, з них понад 10 тис. проживають в місті Києві.

Зважаючи на те, що учасники бойових дій, як правило, не є кадровими військовослужбовцями, а здебільшого були призвані до лав Збройних Сил України під час мобілізації, вони не мають відповідної вислуги у 25 календарних років, які б дозволили їм стати на облік для безкоштовного медичного обслуговування в закладах охорони здоров’я Міністерства Оборони.

Таким чином, питання медичного забезпечення та лікувального процесу ветеранів АТО/ООС, відповідно до чинного законодавства, покладається на місцеві органи виконавчої влади та територіальних громад. В даному випадку, що стосується реконструкції будівлі Центру нейрореабілітації – це перший крок громади Києва до вирішення питання медично-соціальних потреб новосформованої категорії населення ветеранів АТО/ООС».

В громадській примальні депутата Павла Тесленко повідомили, що замовником робіт визначено КП «Інженерний центр», розробляється проектно-кошторисна документація, яка має пройти державну експертизу. Прийняття даного розпорядження дозволить збільшити потужність Центру нейрореабілітації учасників АТО, розширити спектр надання реабілітаційних та діагностичних послуг задля підвищення зручності відвідування та покращення якості надання медичних послуг вцілому. Варто зазначити, що лікарня № 11 вже має досвід надання медичної допомоги та реабілітації учасникам антитерористичної операції з поєднаною патологією нервової системи та післятравматичними стресовими розладами.

«Реабілітаційні відділення мають бути при кожному медичному закладі, адже допомоги лікарів-нейрореабілітологів потребують не лише учасники бойових дій, а і інші категорії людей після перенесених травм, операцій, інсультів», — зауважив депутат Павло Тесленко.

Дніпровець


Пт, 11 жовтня 2019, 17:30